Anasayfa » 8 Google My Business SEO İpucu ile İşletmenizi Yerel Aramalar için Optimize Edin

8 Google My Business SEO İpucu ile İşletmenizi Yerel Aramalar için Optimize Edin

  • wtd
Google My Business listenizi optimize etmek, yerel aramalarda daha yüksek sıralamalar elde etmek ve işletmenizin yerel pakette görünmesini sağlamak için bu 8 ipucunu izleyin.

Google Benim İşletmem nedir?

İnsanların %97’sinin yerel bir şirket hakkında çevrimiçi olarak başka herhangi bir yerden daha fazla şey öğrendiğini biliyor muydunuz ? Yerel bir işletme sahibi olarak, tüketiciler yerel hizmetleri aradığında şirketinizin ekranlarında görünmesini sağlamak istersiniz. İşte bu yüzden Google My Business, her büyüklükteki işletme için faydalıdır. Çevrimiçi varlığınızı yönetmeniz ve Google arama ve haritalarda işletmenizi arayan müşterileri çekmeniz için size rekabet avantajı sağlar. Ayrıca, bir Google My Business hesabıyla, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin fotoğraflarını paylaşabilir, işletme bilgilerinize (ad, konum, çalışma saatleri vb.) erişebilir ve bunları düzenleyebilir ve incelemelere yanıt verebilirsiniz. Zamanla bu, işletmenize daha iyi görünürlük ve katılım sağlayacaktır.

Google My Business’ın 5 Avantajı

İşte işletmenizin bir Google My Business profiline ihtiyaç duymasının 5 nedeni:
  1. Arama sıralamanızı ve işletmenizin görünürlüğünü iyileştirin
  2. Müşteri desteğinizi ve etkileşiminizi geliştirin
  3. Satışları ve trafik hacmini artırın
  4. Daha geniş bir kitleye ulaşın
  5. Markanızı bir iş otoritesi olarak kurun

Arama sıralamanızı ve işletmenizin görünürlüğünü iyileştirin

Potansiyel bir müşteri, ilgili anahtar kelimeleri kullanarak işletmenizin sunduğu ürün ve hizmetleri aradığında, önce Google reklamlarını, ardından Google’ın yerel 3 paketini ve ardından organik sonuçları görürsünüz . Bir Google My Business profili oluşturarak, en iyi 3 yerel sonuca, Google Haritalar’a ve yerel bulucuya girme şansınız daha yüksektir ve bu da işletmenize daha fazla görünürlük ve potansiyel müşteri kazandıracaktır.

Müşteri desteğinizi ve etkileşiminizi geliştirir

Daha önce de belirtildiği gibi, bir Google Benim İşletmem profiliyle, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili yorumlara, sorulara daha hızlı yanıt verebilecek ve olumsuz ya da olumlu geri bildirimleri ele alabileceksiniz. Ayrıca, müşterilerin kolayca iletişime geçebilecekleri işletmelerden alışveriş yapma olasılıkları daha yüksektir, bu nedenle paylaştığınız bilgilerle sizi aramalarını soru sormak veya şikayette bulunmak için daha kolay hale getirir.

Satışları ve trafik hacmini artırın

Yerel aramaların %28 oranında satın almayla sonuçlanmasıyla, bir Google My Business hesabına sahip olmanın web sitenizin trafiğini olumlu yönde etkilemesi hiç de akıllıca değil. Doğal olarak, insanlar işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetleri aradığında ve işletme profiliniz göründüğünde, sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmek için web sitenizi tıklamaları daha olasıdır. Etkili bir açılış sayfası ve CTA’lar ile bir hedefi tamamlama olasılıkları da daha yüksektir.

Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olur

Güncel bir Google Benim İşletmem profiliyle, daha geniş bir kitleyi çekebilecek ve onlarla etkileşime geçebileceksiniz; bu, reklam yayınlamadan elde edilmesi zor olan bir başarıdır.

Markanızı bir iş otoritesi olarak kurar

İncelemeler sonucunda, işletmenizin potansiyel müşterilere olan çekiciliği olumlu yönde etkilenir. Örneğin, 4,7 yıldızlı bir inceleme, işletmenizin yaptığı işte harika olduğunu ve bu nedenle insanların sizden satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir