Anasayfa » Google Ads eski adıyla Adwords nedir, nasıl çalışır?

Google Ads eski adıyla Adwords nedir, nasıl çalışır?

  • wtd

Google Ads (Eski Adıyla Google AdWords) nedir?

Google Ads nedir? Google Ads, Google AdWords, reklamverenlerin tıklanabilir reklamlarının Google’ın arama sonuçlarında görünmesi için belirli anahtar kelimeler için teklif verdikleri Google’ın reklamcılık sistemidir . Reklamverenler bu tıklamalar için ödeme yapmak zorunda olduğundan, Google aramadan bu şekilde para kazanır. Bu bilgi grafiği, Google Ads’ün nasıl çalıştığını anlamanıza, Google Ads açık artırmasını, teklif verme sürecini ayrıntılarıyla ve Kalite Puanı ile tıklama başına maliyet gibi önemli faktörleri açıklamanıza yardımcı olacaktır. “AdWords Nasıl Çalışır?” diye soruyorsanız bu sayfa tam size göre. Web siteniz optimize edilmemişse arama motoru sonuçlarında ilk sayfalara çıkmaz, ancak ücretli reklam vererek sitenizi en üst reklamverenler bölümünde listeleyebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu için şu makalemizi okuyabilirsiniz.

Google Ads çalışıyor mu?

Google AdWords çalışıyor mu? Teklif verdiğiniz anahtar kelimelerin rekabet gücüne ve bu anahtar kelimenin şirketiniz için gerçek dönüşümlerle alaka düzeyine bağlı olarak, AdWords işletmeniz için işe yarayabilir veya işe yaramayabilir. Çoğunlukla, paralarını yanlış anahtar kelimelere harcamadıkları veya zayıf, düşük TO’lu reklamlar yazmadıkları sürece, Google AdWords’ün birçok işletme türü için son derece etkili olduğunu biliyoruz.

Google Ads’in maliyeti nedir?

İşletmeniz için Google Ads reklamcılığının maliyetini birçok faktör etkileyebilir . Bu maliyetler, teklif vermenin nasıl çalıştığı ve reklamverenler için ortalama tıklama başına maliyet hakkında daha sonra bir makale hazırlayacağız.

Google Ads ile nasıl reklam verilir?

İşletmeler, bir Google Ads hesabı açarak Google’da reklam verebilir .

Google Ads veya AdWords teklifi nasıl çalışır?

Reklamınızın gerçek konumu, reklam sıralamanız (Maksimum Teklif süreleri Kalite Puanı) tarafından belirlenir. En yüksek reklam sıralaması 1. reklam konumunu alır. Gerçek TBM’niz, altınızda olan bir sonraki en yüksek reklamın reklam sıralamasının Kalite Puanınıza bölünmesiyle belirlenecektir. Bu kuralın tek istisnası, Google Ads açık artırmasında tek teklif veren veya en düşük teklif olduğunuz zamandır. Daha sonra tıklama başına maksimum teklifinizi ödersiniz. Google AdWords teklifleri, düşük kalite puanlarıyla teklif veren reklamverenleri ağır bir şekilde cezalandırır. Tersine, Kalite Puanları yüksek olanlar daha yüksek reklam sıraları ve daha düşük TBM alırlar.

Bir Google açık artırması kaç kez yapılır?

Fiyatlar anlık belirlenir, her gün milyarlarca kez yapılır. Sonuç olarak, kullanıcılar aradıklarıyla alakalı reklamlar bulacak, reklamverenler potansiyel müşterilerle mümkün olan en düşük fiyatlarla bağlantı kuracak ve Google milyarlarca dolar gelir elde edecektir.

Google açık artırması nasıl çalışır?

Google’da bir sorgu yapıldıktan sonra, arama motoru isteği işler ve açık artırmayı çalıştırır, bu daha sonra reklam konumlarını ve her bir reklamverenin TBM’sini belirler.

Bir Google açık artırmasına nasıl girersiniz?

Kişisel Google reklamları açık artırmaya alınır gösterilmeye uygun olduğunda kullanıcının arama sorgusuyla alakalı anahtar kelimelere verdiğiniz teklifler, Kalite Puanınız ve alaka düzeyiniz, reklamınızın SERP’de gösterilmeye uygun olup olmadığını belirlemede devreye girecektir.

Google açık artırmasına neler girilir?

Reklamverenler teklif vermek istedikleri anahtar kelimeleri belirledikten sonra, Google, hesabınızdan açık artırmayla en alakalı olduğunu düşündüğü anahtar kelimeyi, belirttiğiniz maksimum teklifle ve ilişkili reklamla girer .

Nedir TBM ?

TBM veya tıklama başı maliyet, bir reklamverenin Google Ads reklamını her tıkladığında ödediği tutardır.

TBM nasıl çalışır?

TBM’niz, anahtar kelimelerinizin rekabet gücüne, maksimum tekliflerinize ve Kalite Puanlarınıza göre belirlenir. Google Ads’deki en pahalı anahtar kelimeleri öğrenin .

Google Ads için ortalama tıklama başına maliyet nedir?

Google Ads’teki ortalama tıklama başına maliyet, anahtar kelimeye ve sektöre göre değişir.

Google Kalite Puanı nedir?

Bu, Google’ın reklamınızın kullanıcı için ne kadar alakalı ve yararlı olduğunu belirlemek için öncelikle reklamınızın TO’suna, anahtar kelime alaka düzeyine ve açılış sayfanızın kalitesine bağlı olarak kullandığı bir ölçümdür. Kalite Puanınız ne kadar yüksekse , o kadar iyidir: Yüksek Kalite Puanı anahtar kelimeleri paradan tasarruf etmenizi sağlar ve size daha iyi reklam sıralaması kazandırır.

Google ne ödeyeceğinizi nasıl belirler?

Maliyetler, maksimum teklifinize, Kalite Puanınıza ve anahtar kelimenizin rekabet gücüne göre belirlenir.

Google Reklam Sıralaması nedir?

Google reklam sıralaması , şirketin maksimum teklifi ve kalite puanının bir kombinasyonuna dayalı olarak şirketin reklamının arama motoru sayfasındaki konumudur.

Reklam sıralaması ve Kalite Puanı

Reklam sıralaması, reklamın görüntüleneceği sayfada ne kadar yüksek olduğudur. Öte yandan Kalite Puanı, arayıcı için alaka düzeyi ve kullanışlılığına göre belirlenir ve reklam konumlandırma sürecinin sadece bir parçasıdır. 2013 itibariyle, ortalama kalite puanı 7’den 5’e değiştiğinden Google’ın Kalite puanı gittikçe daha değerli hale geldi.

Google Ads’de reklam konumu nedir?

Reklam konumu, reklamın diğer tüm reklamlarla ilişkili olarak göründüğü arama motoru sayfası sonuçlarındaki konumdur.

Gerçek TBM nedir?

Gerçek TBM, bir reklamverenin bir arama yapanın reklamını her tıkladığında ödediği tutardır; bu sayı, açık artırmadaki diğer reklamverenlere bağlı olarak değişir ve her zaman maksimum teklif fiyatından düşüktür.

Google Gerçek TBM’yi nasıl hesaplar?

Gerçek TBM, rakibin altındaki reklam sırasının (isabet edilecek reklam sıralaması) kalite puanı artı 0,01 TL’ye bölünmesiyle belirlenir.

Alternatif teklif verme yöntemleri nelerdir?

Alternatif teklif verme yöntemleri arasında BGBM ve EBM bulunur .

BGBM teklifi nedir?

BGBM teklifi, gösterimlere dayanır ve TBM teklifiyle birlikte kullanılabilir.

TBM ve BGBM

TBM, bir reklamın kaç tıklama aldığına bağlı olarak maliyetidir, BGBM ise kaç gösterim aldığına bağlı olarak bir reklamın maliyetidir. Her iki yöntem aynı anda kullanılabilir.

Google Ads anahtar kelimeleri nedir?

Google Ads’teki anahtar  kelimeler, kullanıcılar bu ürünleri veya hizmetleri ararken reklamlarının arama motoru sonuçları sayfasında (SERP) görünmesi umuduyla, reklamverenlerin teklif verdiği kelimeler ve kelime öbekleridir. Örneğin, çevrimiçi ayakkabı satıyorsanız, “Nike spor ayakkabılar” ve “kuruş ayakkabı” gibi anahtar kelimelere teklif verebilirsiniz. Anahtar kelime araştırması, hangi anahtar kelimelerin reklamlarınıza ve sitenize alakalı trafik çekme olasılığının en yüksek olduğunu belirlemek için araçları ve verileri kullanma sürecidir.

Arama motoru optimizasyonu nedir?

Arama motoru optimizasyonu , sitenizin veya sayfanızın bir arama motoru sonuç sayfasındaki görünürlüğünü organik yöntemlerle iyileştirme eylemidir. Bu, içeriğinizde arama anahtar kelimeleri kullanılarak yapılabilir, bir arama motoru sitenizi daha hızlı ve daha doğru bir şekilde bulabilir ve görüntüleyebilir. Site yetkilisi ve bağlantı profiliniz de arama motoru sıralamalarınızda rol oynar.

Google görüntülü reklam ağı nasıl çalışır?

Google Görüntülü Reklam Ağı veya GDN tüm internet kullanıcılarının% 90’ından ulaşmak yeri ekran reklamlar Google’ı izin siteleri, çok büyük bir ağdır! Reklamverenler, genellikle Görüntülü Reklam Ağı tıklamalarının arama ağındakilerden daha düşük maliyetli olduğunu fark eder. Hedefleme yöntemlerinize bağlı olarak, TO’lar yüksek ve EBM düşük olabilir. Aceleyle görüntülü ağda çalışmaya başlamak istiyorsanız , tamamen ücretsiz, kullanımı kolay Smart Ads Creator’ımızı deneyin .

Google Ads’deki bir reklam grubu nedir? Reklam grupları nasıl çalışır?

Bir reklam grubu , Google Ads reklamlarınız , anahtar kelimeleriniz ve açılış sayfalarınız için bir kapsayıcıdır . Google, Google Ads kampanyaları oluşturan reklamverenleri sıkı bir şekilde yapılandırılmış reklam gruplarıyla ödüllendirme eğilimindedir. Tüm anahtar kelimelerinizi aynı reklam grubuna dökmemek, ancak anahtar kelimelerinizi temalar halinde düzenlemek önemlidir.

Google Ads’de reklam alaka düzeyi nedir?

Reklam alaka düzeyi, teklif verdiğiniz anahtar kelimenin reklamlarınızla ne kadar alakalı olduğunun ve anahtar kelimelerinizin reklamlarınızın ve açılış sayfalarınızın mesajıyla ne kadar eşleştiğinin bir ölçüsüdür. Daha yüksek reklam ve anahtar kelime alaka düzeyi, tıklama oranlarınızı ve Kalite Puanlarınızı artırabilir.

Dönüşüm Optimize Edici nasıl çalışır?

Google Ads’deki Dönüşüm Optimize Edici , reklamveren tarafından belirlenen bir dönüşüm başına maliyetle (İşlem Başına Maliyet veya EBM olarak da bilinir) olabildiğince çok sayıda dönüşüm sağlamaya çalışmak amacıyla teklifleri anahtar kelime düzeyinde yöneten bir teklif manipülasyon aracıdır.

Google’da reklam veriyorum. Nasıl yapıyorum?

WordStream’de, dünyanın her yerinden, her sektörden on binlerce Google Ads hesabını analiz ettik. Google PPC’deki performansınızı görmenin en kolay yolu , PPC performansınızı sektörünüzdeki benzer reklamverenlerle karşılaştırmak ve harcama aralığıdır. Neyse ki, WordStream’in bunun için ücretsiz bir aracı var. Google Ads Grader’ımızı ücretsiz çalıştırmak için aşağıyı tıklayın!   Kaynak: Wordstream

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir