Anasayfa » Hazır Web Sitesi Şablonu Kullanmanın Avantajları

Hazır Web Sitesi Şablonu Kullanmanın Avantajları

  • wtd
Kendi web sitenizi oluşturmak için araştırma yaparken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Sitenizi nasıl barındıracaksınız, hangi içerik yönetim sistemini (CMS) kullanacaksınız, sitenizi oluşturmak ve sürdürmek için kimlerle çalışacaksınız. Web siteniz söz konusu olduğunda vermeniz gereken en önemli kararlardan biri, bir hazır bir şablon mu kullanacağınız yoksa özel bir web tasarımı mı oluşturacağınızdır. Özel bir web sitesi ile, özellikle ihtiyaçlarınıza ve markanıza hitap eden bir site oluşturmak için HTML, CSS ve PHP kullanarak sıfırdan başlarsınız. Ancak bir şablon kullanırken, ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabileceğiniz önceden hazırlanmış yüzlerce site şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Bu seçeneklerin her birinin avantajları ve dezavantajları olsa da, karar sizin bireysel ihtiyaçlarınız tarafından belirlenecektir. Bir web tasarım şablonu kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

KOLAY KURULUM

Bir şablon oluştururken, geliştiriciler bunun çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için kullanılacağını ve her düzeyde geliştirme deneyimine sahip kişiler tarafından kullanılacağını düşünürler. Sonuç olarak, şablonunuz genellikle, tasarımınızı oluşturmada size esneklik sağlamanın yanı sıra, siteyi kurma işinizi çok daha kolay hale getirecek büyük miktarda yerleşik özellik ve seçeneklerle birlikte gelir. Yeni başlayan biriyseniz, şablonlar size sitenizin tüm içeriğini kolaylıkla ekleyebileceğiniz bir yapı sağlar; daha fazla geliştirme deneyimine sahip olanlar, biraz daha karmaşık ayarlamalar için bir başlangıç ​​noktası olarak bir şablon kullanabilir.

DÜŞÜK FİYATLAR

Web sitesi şablonlarının kurulumu kolay ve aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Şablonun fiyatı tipik olarak oldukça düşük olsa da (genellikle 60-120 $ arasında), şablonun istediğiniz özellik ve bilgiler ışığında yeniden düzenlenmesi bir çalışma süreci gerektirir. Bunu kendiniz yapabilirsiniz ancak profesyonel bir görünüm için bir web tasarım ajansını da tercih edebilirsiniz. Özel ve şablon web tasarımlarının tipik maliyetleri hakkında daha fazla bilgi için web tasarım maliyetleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

SEÇENEKLERİN BOLLUĞU

Google arama motoruna “Wordpress Şablonları” yazarsanız, anında binlerce sonuç bulursunuz. Bir şablon kullanırken, gördüğünüz tasarım genellikle içerik uygulamasından sonra elde edeceğiniz tasarımdır. Bu nedenle nihai tasarım söz konusu olduğunda hiçbir sürpriz olmaz. Bu kadar çok seçenek varken, bir şablon kullanmanın en zor kısmı, tasarım ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmaktır.

YERLEŞİK İŞLEVSELLİK

Web sitesi şablonları, genellikle, SEO özelliklerinden WYSIWYG düzenleme yeteneklerine kadar, web sitesi yönetiminin tüm alanlarında zamandan, paradan ve çeşitli zor süreçlerden tasarruf etmenize yardımcı olur ve bir çok özellikle birlikte gelir.

GÜVENİLİR GÜNCELLEMELER

Son olarak, bir web sitesi şablonu satın aldığınızda, sık sık tema güncellemeleri ve gelecek için destek alırsınız, bu da web sitenizi çalışır durumda tutmanıza ve yol boyunca hataları en aza indirmenize yardımcı olur. WordPress gibi CMS platformlarında yapılan güncellemeler genellikle tema sorunlarına neden olabilir ve böyle bir senaryoda tema geliştiricilerinden desteğe erişiminiz olduğunu bilmek, bir web sitesi şablonu kullanmanın en büyük faydalarından biridir.

DEZAVANTAJLARI

Web sitesi şablonlarını kullanmanın birçok faydası olsa da, bilinmesi gereken bazı sakıncaları da vardır. Web siteniz için bir şablon düşünürken şu konuları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

ÖZEL AYARLAMALARI YAPMAK ZOR

Web siteniz için seçtiğiniz şablonun izin verdiğinden daha fazla yaratıcılık bekliyorsanız, daha yüksek geliştirme süresi ve maliyetleriyle karşılaşırsınız. Şablonları kullanıma hazır olarak kullanmak çok kolay olsa da, profesyonel bir tasarımcı tarafından yapılmadığında temanızın bütünlüğü bozulacak ve sinir bozucu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.  Web sizetimzed bir temayı satın almadan önce ne gibi özelliklerinin olacağızı bize danışabilirsiniz.

GÜNCELLEMELER VE UYUMLULUK SORUNLARI

Mümkünse, temanızın ne zaman oluşturulduğunu ve son güncellemenin ne zaman olduğunu öğrenin. Temanız birkaç aydır güncellenmediyse ve destek forumları sessizleştiyse, muhtemelen sürekli destek almıyordur ve satın almayı seçerseniz büyük olasılıkla yolda sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bir temanın geliştiricisi artık aktif değilse ve CMS güncellemeleri ve uyumluluk sorunları ortaya çıktığında destek sağlamaya hazır değilse, karşılaşacağınız sorun, tema için aldığınız düşük fiyata değmeyecektir. Bir web sitesi oluşturmak, verilecek birçok kararla karmaşık bir süreç olabilir, ancak bir şablon veya özel bir web tasarımı kullanma kararı, vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Web geliştirme projenize başlamadan önce bu konuları göz önünde bulundurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir