Her şey olabildiğince basit olmalı, ancak daha basit olmamalıdır. A. Einstein
Kişisel Blog Web Sitesi Tasarımı

Kişisel Blog Web Sitesi Tasarımı

Kişisel blog sitesi tasarımları için WordPress en iyi içerik yönetim sistemidir. Farklı alanlarda hobi sahibiyseniz, yada kişisel olarak fikirlerinizi paylaşabileceğiniz bir site istiyorsanız WordPress blog temaları sizin için iyi bir çözüm olacaktır.
Bizler Web Tasarım Dünyası olarak, sizin için profesyonel bir blog sitesini oluşturur, yönetimi için size eğitim verir ve ömür boyu destek sağlarız.
Matematik, kuantum, fizik, sağlık ve gezi yada başka bir konuda oluşturacağınız sitenizde fotoğraf ve makalelerinizi paylaşabilirsiniz. Tema üzerinde, seçilen önemli makalelerden oluşan fotoğraflı slide, sosyal paylaşım müdülü, üye yönetimi modülü, popüler yazılar için özel bir bileşen, reklam alanları yer alıyor. Siteyi hızlandıracak önbellek modülü, sayfa yükleme hızını %50 oranında hızlandırıyor. İstenmeyen yorumların engellenmesi için de bir plug-in siteye eklendi. Ayrıca arama motoru optimizasyonu için özel bir bileşen kullanılarak, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkacak optimizasyonlar yapıldı. istatistik takibi için analystik kodu kullanıldı. İstatistik bölümü site ziyaretleri hakkında önemli bilgiler veriyor. Günlük veya geçmişe doğru ziparetçi raporları, ziyaretçi sayıları ve hangi sayfaların daha fazla ziyaret ettiği, anlık sitedeki ziyaretçi sayısı, hangi kelimelerle ve hangi bağlantılarla sitenize gelindiği, diğer sitelerden aldığınız linkler ve daha pek çok özellik bu rapor sayfalarında yeralıyor.     1994’te, bloglar başladığında, blog, insanların çevrimiçi olarak paylaştığı kişisel bir günlükten daha fazlasıydı. Bu çevrimiçi günlükte günlük yaşamınız hakkında konuşabilir veya yaptığınız şeyleri paylaşabilirsiniz. Daha sonra insanlar bilgiyi çevrimiçi ortamda yeni bir şekilde iletme fırsatı buldular. Böylelikle güzel blog dünyası başladı.

Blog nedir?

Blog (“weblog” un kısaltılmış bir versiyonu), bilgileri en son gönderiler en üstte olmak üzere ters kronolojik sırayla görüntüleyen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir . Bir yazarın veya bir grup yazarın tek bir konu hakkındaki görüşlerini paylaştığı bir platformdur. Günümüzde bir aşkın 570 milyon bloglar web üzerinde.

Bir blogun amacı nedir?

Kişisel kullanım için bir blog başlatmanın birçok nedeni ve iş blogları için yalnızca bir avuç güçlü neden vardır. İş, proje veya size para getirebilecek başka herhangi bir şey için blog yazmanın çok basit bir amacı vardır – web sitenizi Google SERP‘lerde daha üst sıralara çıkarmak, yani görünürlüğünüzü artırmak. Bir işletme olarak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın almaya devam etmeleri için tüketicilere güveniyorsunuz. Yeni bir işletme olarak, potansiyel tüketicilere ulaşmanıza ve onların dikkatini çekmenize yardımcı olacak blog yazmaya güveniyorsunuz. Blog yazmadan, web siteniz görünmez kalırken, bir blog çalıştırmak sizi aranabilir ve rekabetçi kılar. Dolayısıyla, bir blogun temel amacı sizi ilgili kitleye bağlamaktır. Bir diğeri, trafiğinizi artırmak ve web sitenize kaliteli olası satışlar göndermektir. Blog yayınlarınız ne kadar sık ​​ve daha iyi olursa, web sitenizin hedef kitleniz tarafından keşfedilme ve ziyaret edilme şansı o kadar yüksek olur. Bu, bir blogun etkili bir potansiyel müşteri oluşturma aracı olduğu anlamına gelir. İçeriğinize harika bir harekete geçirme ifadesi (CTA) ekleyin ve web sitenizin trafiğini yüksek kaliteli potansiyel müşterilere dönüştürün. Blog aynı zamanda niş otoritenizi sergilemenizi ve bir marka oluşturmanızı sağlar. Bilgilendirici ve ilgi çekici gönderiler oluşturmak için niş bilginizi kullandığınızda, hedef kitlenizde güven oluşturur. Harika bloglar, işletmenizin daha güvenilir görünmesini sağlar; bu, markanız hala genç ve yeterince bilinmiyorsa özellikle önemlidir. Aynı anda hem çevrimiçi hem de niş otorite sağlar.

Blog yapısı

Blogların görünümü zamanla değişti ve bu günlerde bloglar çok çeşitli öğeler ve araçlar içeriyor. Bununla birlikte, çoğu blog hala bazı standart özellikler ve yapılar içermektedir. Tipik bir blogun içereceği ortak özellikler şunlardır: Menü veya gezinme çubuğuna sahip başlık. Vurgulanan veya en son blog gönderilerinin bulunduğu ana içerik alanı. Sosyal profiller, favori içerik veya harekete geçirici mesaj içeren kenar çubuğu. Sorumluluk reddi beyanı, gizlilik politikası, iletişim sayfası vb. Gibi alakalı bağlantıların bulunduğu altbilgi. Temel blog yapısı Yukarıdaki örnek, ortalama bir blogun temel yapısıdır. Her öğenin kendi önemi vardır ve ziyaretçilerin blogunuzda gezinmesine yardımcı olur.

Bloglar ve web siteleri

Birçok insan hala bir blog ile web sitesi arasında herhangi bir fark olup olmadığını merak ediyor. Blog nedir ve web sitesi nedir? Bugün ikisini birbirinden ayırmak daha da zor. Birçok şirket blogları kendi web sitelerine de entegre ediyor, bu da ikisini daha da karıştırıyor.

Blogları web sitelerinden ayıran nedir?

Blog sitelerinin sık güncellenmesi gerekir. Bunun güzel örnekleri arasında yemek tariflerini paylaşan bir yemek blogu veya sektör haberleri hakkında yazan bir şirket yer alır. Bloglar ayrıca okuyucu katılımını da teşvik eder. Okuyucular, farklı endişelerini ve düşüncelerini topluma yorumlama ve dile getirme şansına sahiptir. Blog sahipleri sitelerini düzenli olarak yeni blog gönderileriyle günceller. Statik bir web sitesi sayfasından bir blog gönderisini tanımlayan temel öğeler arasında bir yayınlanma tarihi, yazar referansı, kategoriler ve bir yazının içindeki etiketler bulunur. Tüm blog gönderileri bu imza öğelerinin tümüne sahip olmasa da, statik web sitesi sayfalarında bu öğelerin hiçbiri yoktur. Bir ziyaretçinin bakış açısından, statik bir sitedeki içerik bir ziyaretten diğerine değişmeyecektir. Bununla birlikte, blog sahibinin yayınlama programına bağlı olarak, bir blogdaki içerik her gün, her hafta veya her ay yeni bir şeyler sunacaktır.

Bloglama nedir?

2000’lerin başında, birkaç siyasi blog doğduğunda, bloglar çeşitli biçimlerde ortaya çıktı . Nasıl yapılır kılavuzlarının bulunduğu bloglar da görünmeye başladı. Yerleşik kurumlar gazetecilik ve blog yazarlığı arasındaki farkı not etmeye başladı.

Blog yazmanın tanımı

Blog sitesi oluşturma, bir blogu çalıştırmak ve denetlemek için ihtiyaç duyulan beceriler topluluğudur. Bu , internette içerik yazma , gönderme, bağlama ve paylaşma sürecini kolaylaştırmak için bir web sayfasını araçlarla donatmayı gerektirir .

Blog yazmak neden bu kadar popüler?

Blog yazmanın popülaritesinin her geçen gün arttığını belirtmek önemlidir! ‘Bloglama nedir’ sorusuna cevap vermek için, yükselişinin arkasındaki faktörlere bakmamız gerekiyor. İlk aşamalarda, haber hizmetleri onları sosyal yardım ve fikir oluşturma araçları olarak kullanmaya başladıkça bloglar ana akım haline geldi. Yeni bir bilgi kaynağı oldular.

Blog yazmak neden bu kadar popüler

Blog oluşturma yoluyla, işletmeler müşterilerinin memnuniyet düzeyini iyileştirmenin olumlu bir yolunu gördüler. Bloglar, müşterileri ve müşterileri güncel tutmada şirketlere yardımcı olur. Ayrıca, blogunuzu ne kadar çok kişi ziyaret ederse, markanız o kadar çok görünür ve güven kazanır. Kişisel ve niş blog yazarları, belirli konularla ilgilenen daha fazla insana ulaşma potansiyelini gördüler. Bir blog aracılığıyla ziyaretçiler, sizinle veya markanızla yorum yapabilir ve etkileşime girebilir, bu da sadık takipçilerden oluşan bir ağ oluşturmanıza yardımcı olur. Blog yazarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Blogunuz yeterince ilgi ve hayran aldıktan sonra, blogunuzdan para kazanmanın yollarını araştırabilirsiniz . Blog aracılığıyla hizmetlerinizi sunabilir ve ürün satabilirsiniz.

Blogcu kimdir?

Son zamanlarda, blog yazarları çeşitli nedenlerle ünlü oldular. Blog yazmak, birçokları için alternatif bir kariyer veya yan iş haline geldi. Bunu gören insanlar daha da fazla bloglama saflarına katılmayı seçiyor. Peki blogcular kimler? Blogcular, hayatlarının bazı bölümlerini sizinle paylaşmayı seven kişilerdir. Sanat, ev tasarımı, marangozluk ve finans makalelerinden çeşitli konularda yazılar yayınlıyorlar. Blogcular mobildir ve tek bir yerde olmaları gerekmez. İnternette yaşıyorlar!

Bir blog yazarının tanımı

Bir blogger, bir blogu çalıştıran ve kontrol eden kişidir. Hedef kitle için farklı konulardaki görüş ve bilgilerini paylaşır. Günümüzde çoğu insan çeşitli nedenlerle bloglar oluşturuyor. Her insanın anlatacak kendi hikayesi vardır. İnternet aracılığıyla, blog yazarları çok sayıda insanla iletişim kurabilir.

Blog yazmak neden bu kadar popüler?

Blog siteleri, ilgilendiğiniz herhangi bir konu hakkında konuşmanıza ve fikrinizi ifade etmenize olanak tanır. Günleri boyunca gerçekleşen her aktivite hakkında yazan bazı blog yazarları bulacaksınız. Bu faaliyetler, uyanmak gibi küçük şeylerden insan hakları ve iklim değişikliği gibi önemli konulara kadar değişebilir! Kendi blogunuzu yöneten bir blog yazarı olarak, tutkulu olduğunuz konulara odaklanmanız gerektiğini ve bu odaklanma yoluyla web’deki en iyi bloglardan biri olmaya çalışmanız gerektiğini unutmayın.

Sonuç

Blog dünyasıyla ilgili bazı yararlı bilgiler öğrendiğinizi umuyoruz. Bir blog başlatmayı başardıysanız, sonraki adımınız gelecekteki okuyucularınızı memnun ve meşgul tutmak için blog içeriğiniz üzerinde çalışmaktır. Yeni blogunuzu yönetmenize ve büyütmenize yardımcı olacak kapsamlı blog kaynakları listemize göz atmaktan çekinmeyin!
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *