Her şey olabildiğince basit olmalı, ancak daha basit olmamalıdır. A. Einstein
WordPess Temaları Avantaj ve Dezavantajları

WordPess Temaları Avantaj ve Dezavantajları

WordPess Temaları Avantaj ve Dezavantajları tüm web sitesi sahibi işletmeler için dikkat etmeleri gereken bir konudur. İşletmenize ait bir web sitenizi oluşturmaya gelince, almanız gereken birkaç karar var. Örneğin, ne kadar para yatıracağınızın ve ne kadar zaman alacağınızın farkında olmalısınız. Ayrıca, web sitenizin belirli işlevlere ihtiyaç duyup duymadığını ve tasarımın ne olacağını da göz önünde bulundurmalısınız. Elbette, web sitenizin verimliliği söz konusu olduğunda tasarım büyük bir konudur ve bu nedenle web sitenizi geliştirme anında akıllıca bir karar vermeniz gerekir. Bir web sitesi teması kullanacak mısınız, kullanmayacak mısınız? Ya da bu konuda size yardımcı olması için bir uzman tutmanız durumunda, onun çalışma şekli ne olacak? Web sitesi temalarının avantajları ve dezavantajları vardır ve web sitenizle ilgili en iyi kararı verebilmek için bunları analiz etmek önemlidir.

WordPress web sitesi hazır teması nedir?

Web sitesi şablonları, istediğiniz içeriği eklemeniz için hazır olan önceden tasarımı yapılmış modellerdir. İhtiyaçlarınıza ve bilgilerinizi nasıl sergilemek istediğinize bağlı olarak internette aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce tasarım bulunmaktadır.

Teması olmayan bir web sitesi oluşturmanın alternatifi nedir?

Temasız bir web sitesi oluşturmanın birkaç yolu vardır, ancak bunu yapmak için HTML ve CSS’ye dayalı kodlama bilgisine sahip olmanız gerekir. HTML, web sitenizin yapısını ve içeriğini tanımlayacağı ve CSS, web sitenizin ve öğelerinin stilini ve sunumunu tanımlayacağı için temel bilgidir.

WordPress temaları ile web sitesi tasarımı

Web sitesi temalarının avantajları

Uygulaması hızlıdır

Web sitesi şablonları internette bol miktarda bulunmaktadır. Sadece ihtiyacınız olan ve aradığınız şeyle mümkün olduğunca açıklayıcı olmalısınız. Bundan sonra en çok beğendiğiniz şablonu seçmeniz ve bilgileri yerleştirmeniz gerekir. Hatta saatler sürebileceğinden, web sitenizi çalışır duruma getirmek hızlıdır. Kullanmak istediğiniz görseller gibi bazı eklemeler yapmanız ve yayınlamak istediğiniz her şeyi eklemeniz yeterlidir.

Kullanımı kolaydır

Bir şablon, mutlaka web sitesi tasarımı veya programlama bilgisine sahip olmayan herhangi bir basit ölümlü tarafından kullanılabilir. Örneğin galeriler, formlar, sosyal medya düğmeleri, işlem düğmeleri gibi ek öğeler eklemek istiyorsanız, bunu ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için zaman harcamalısınız. Öğeleri istediğiniz yere sürükleyip bırakmanız için şablonlar genellikle tasarım dostudur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli stilleriniz var

Günümüzde piyasada bulunan şablonlar endüstri standartlarına uygundur, yani tasarım çekici ve belirli iş kolları için yapılmıştır. Bir e-ticaret oluşturuyorsanız veya önemli bilgileri görüntülemek için yalnızca bir sayfaya ihtiyacınız varsa , farklı bir şablona ihtiyacınız olacağını unutmayın . Bazı şablon sağlayıcıları, şablonlarının tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre size uygun olup olmadığını test etmeniz için size bir deneme süresi bile verir.

Daha az yatırım gerektirirler

Birçok ücretsiz ve düşük maliyetli şablon var. Fiyat düşük çünkü ihtiyaçlarınıza göre web geliştirme yapan birine yatırım yapmıyorsunuz, aksine ihtiyaçlarınızı seçilen şablona uyarlamanız gerekiyor. Yine de şablonlar, işlevsel bir web sitesine sahip olmanız için gerekli kodları ve grafik öğeleri içerir. Ayrıca, herhangi bir cihazda düzgün çalışması için duyarlı tasarım içerir.

Ne elde edeceğinize dair bir ön izlemeniz var

Şablon sağlayıcıları, web sitenizin nasıl görüneceğine ve şirketinize uygun olup olmayacağına bakmanız için genellikle işlevsel demolara sahiptir. İstediğiniz esnekliği ve beklediğiniz özellikleri sağladığından emin olun.

wordpress hazır tema WordPress temaları ile yapılmış sitelerin dezavantajları

WordPress temaları ile yapılmış sitelerin dezavantajları

Başka işletmeler de bu WordPress temasını kullanıyor olabilir

Hazır tema işletmenize özel olarak yeniden ve tüm ayrıntılar gözetilerek yapılandırılmalıdır. Sağladığınız bilgiler orijinal olsa bile şablon olmayacaktır. Diğer şirketler ve işletmeler aynı şeyi kullanıyor olabilir ve bu nedenle diğerlerinden farklılaşmak için çabalarınızı ikiye katlamanız gerekecektir. Örneğin, kişiselleştirilmiş simgeler, resimler gibi şeyler ekleyebilirsiniz ve logonuzun öne çıkmanız için çok görünür olması gerekir. Yine de insanlar bunun orijinal bir yaratım mı yoksa şablon tabanlı bir web sitesi mi olduğunu anlayacaklar. WordPess Temaları kesinlikle güzeldir, ancak dezavantajı, kullanıcı deneyimini ve bunun içerdiği her şeyi hesaba katmamalarıdır. Alıcı kişiniz, web sitesinin kendisi için oluşturulduğunu ve ona yansıtıldığını hissetmelidir. Bir şablon kullandığınızda, genel bir formda oluşturulur ve hedef kullanıcılara göre oluşturulması gereken zevk, verimlilik ve eğlence daha az olabilir. Alıcı personeliniz, onları bir satın alma kararına götürebilecek, yapmalarını istediğiniz eylemleri yapmayabileceğinden, bu olumsuz bir şey olabilir.

Tüm WordPress Temaları güncelleme gerektirir

Web sitesinin sorunsuz çalışması için sürekli yapmanız gereken güncellemelerin farkında olmalısınız. Tasarımdaki geçmiş kusurların sorunlarını düzeltmek için güncellemeler yapıldığını, ancak bazen site içindeki bilgilerin etkilendiğini unutmayın. Ayrıca, kullanmanız gereken bazı eklentiler, web siteniz için seçtiğiniz şablon sürümüyle uyumlu olmayabilir. WordPess temaları sürekli güncelleme gerekir.

WordPress temaları sınırlayıcı olabilir

Büyük değişiklikler yapmak istiyorsanız, bir şablon sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Örneğin, WordPess Temalarının nasıl göründüğü veya nasıl çalıştığı konusunda büyük bir değişiklik yapmak istiyorsanız, ayarlara dahil edilmez. Kodlamada doğrudan bir değişiklik yapmanız gerekecek ve bunu yapmak için programlama konusunda temel bilgiye sahip olmanız gerekir. Gördüğünüz gibi, web sitesi şablonlarının avantajları ve dezavantajları vardır ve zaman, bütçe ve özel ihtiyaçlar gibi gereksinimlerinize göre seçim yapmanız gerekir. En önemli şey, potansiyel müşterilerinizin ziyaret etmekte kendilerini rahat hissedecekleri kullanıcı dostu bir web sitesi sağlamaktır.  

WordPress temaları ile web sitesi tasarımı

  Wordpress hazır temalarımıza gözatın. WordPress hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. WordPress Resmi Sitesi  

WordPress Admin Paneli Eğitimi

 
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *