Her şey olabildiğince basit olmalı, ancak daha basit olmamalıdır. A. Einstein
5 Kolay Adımda Web Sitenizi Google İçin Optimize Edin

5 Kolay Adımda Web Sitenizi Google İçin Optimize Edin

İş planlarının% 91’i 2018’de web sitelerini iyileştirmeyi planlıyor. SEO için optimize etmek sizi bulmanızı, trafik sağlamanızı ve gelirinizi artırmanızı sağlar.
Google’ın ilk birkaç sayfası, dünyadaki en iyi reklam panosu alanıdır. Erişim ve organik yatırım getirisi söz konusu olduğunda, başka hiçbir pazarlama kanalı karşılaştırılamaz. Yine de, yakın tarihli bir rapora göre, küçük işletmelerin yalnızca% 17’si arama motoru optimizasyonuna (SEO) yatırım yapıyor. Ne oluyor?
Kaynak
SEO, işletmeniz için trafik oluşturmanın kanıtlanmış yoludur. Bir hatırlatma olarak, SEO, web sitenizin arama motorlarına görünürlüğünü artıran teknik ve yaratıcı süreçlerdir. Teoride, her çevrimiçi şirket kendi sektörlerindeki anahtar kelimeler ve arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) en üst sıralarda yer almak için rekabet ediyor. Ancak SEO tesadüf değildir. Anahtar kelimelere, içeriğe, geri bağlantılara ve web tasarımına özel dikkat gerektirir. Şirketlerin% 83’ünün SEO’yu takip etmediğini hatırlıyor musunuz? Küçük işletmeniz, biraz araştırma, sabır ve kaliteli web içeriği ile arama sıralamasında yükselebilir. İşte bulunma, trafik çekme ve SEO ile potansiyel müşteriler oluşturma için 5 adımlı bir başlangıç ​​kılavuzu:
 1. Pazar analizi yapın
 2. Hedeflenecek anahtar kelimeleri araştırın
 3. SEO için içerik oluşturun ve optimize edin
 4. Sayfa dışı SEO ile görünürlüğünüzü artırın
 5. SEO başarısını test edin ve ölçün

1. Piyasa Analizi Yapın

Hedef pazarınız nedir, hedef kitleniz kim, ürününüzü veya hizmetinizi aramak için hangi dili kullanıyorlar? Etkili bir SEO stratejisi, müşterinin ihtiyaç ve isteklerine dayanır. Örneğin, deri mobilya sattığınızı varsayalım. En nitelikli olası satışları oluşturmak için, anahtar kelimelerinizin “deri mobilya” dan daha belirgin olması gerekir. Kullanıcıların “deri yatar koltuk”, “deri koltuk” veya belki de “deri mobilya takımları” arayıp aramadıklarını belirleyin. Ardından, en olası arama terimlerinin bir listesini geliştirin. Gerekirse müşteri tabanınızda anket yapın. Rakip araştırması, hangi arama terimlerinin en alakalı olduğunu da açıklığa kavuşturacaktır. SEMRush ve KeywordSpy gibi araçlar , diğer işletmelerin anahtar kelime sıralamalarını incelemenizi sağlar. Bu size hangi anahtar kelimeler için rekabet edebileceğiniz ve SEO stratejinizi pazarda en iyi şekilde nasıl konumlandıracağınız konusunda bir fikir verecektir.

2. Hedeflenecek Anahtar Kelimeleri Araştırın

Anahtar kelime araştırması ve analizi, anahtar kelime ve kelime öbekleri listenizi belirlemede kritik öneme sahiptir. Bu, en ilgili ve nitelikli potansiyel müşterileri çekecek uzun kuyruklu anahtar kelimeleri (“deri kesit kanepe” gibi) içerir. Anahtar kelimelerin, kelime öbeklerinin, çoğulların, tekillerin ve yazım hatalarının arama sıralamalarını incelemek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz . Unutmayın, amacınız kullanılan dili tam olarak kopyalamaktır – yanlış olsa bile. Aşağıda, Anahtar Kelime Planlayıcı’daki “deri mobilya” için sürüm ve arama hacmine göre sıralanmış olarak en alakalı sorgu sonuçlarını görüyoruz. Sunduklarınızla eşleşen en alakalı ve sık aramaların bir listesini oluşturun. Bunlar, rakip araştırmanızda keşfettiğiniz arama terimleriyle nasıl karşılaştırılır? Anahtar kelimelerdeki veya kelime öbeklerindeki kapsam boşluklarından yararlanmaya çalışın, çünkü bu, SEO içerik stratejinizle sıralama yapmanın en kolay yolunu sağlayacaktır.

3. Sayfa İçi SEO için İçerik Oluşturun ve Optimize Edin

Kaliteli web sitesi içeriğine yatırım yapmak SEO başarısı için çok önemlidir. SEO’nun çalışması için, arama yapmak için anahtar kelimelere ihtiyacı vardır. İçerik, bu anahtar kelimeleri sağlayan şeydir. İçerik, “sayfa içi” veya “sayfa düzeyinde” faktör olarak bilinen şeydir. Aynı zamanda Google’ın en önemli üç sıralama faktöründen biridir . SEO için optimize edilmiş içerik:
 • Daha kısa değil daha uzun. Neil Patel, bloglar için en iyi SERP sonuçlarının 2.000 kelimenin üzerinde olduğunu buldu . Gönderi ne kadar kapsamlı olursa, kullanıcının dikkatini o kadar iyi tutar, paylaşım toplar ve SEO’yu iyileştirir.
 • Basit ve tutarlı. Google Rankbrain, içeriğin değerini okunabilirliğine göre belirler. Kolay tüketilebilir içerik, site ziyaretçileri ile önceliğinizi de artıracaktır.
 • Geri bağlantılarla dolu. Geri bağlantılar, başka bir site sizin sitenize bağlandığında oluşturulur. Daha yetkili alanlardan gelen trafik, SEO sıralamanızı artıracak ve web sitenize güvenilirlik sağlayacaktır. Aşağıdaki resim, bu site yönlendirmelerinin sıralamanız için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.
Kaynak
 • Yeni ve tutarlı. Google Caffeine güncellemesi, okuyucuların yaptığı gibi yeni veya güncellenmiş içeriği destekler. En üst sıralarda yer alan web sitelerinin tümü, kullanıcılara zamanında materyal akışı sağlar.
 • Anahtar kelime kullanımıyla öne çıkıyor. En iyi arama sıralaması, sayfa içeriğinin ilk 100 kelimesinde anahtar kelimelerin kullanılmasıyla ilişkilidir.
 • Anahtar kelimeleri başlıklarda, meta etiketlerde ve URL’lerde kullanın. Anahtar kelimelerin tam olarak kullanılması, rekabeti aşmak için çok önemlidir. Kullanıcılar, başlıklarda, meta etiketlerde ve URL’lerde anahtar kelimeleri görmeyi sever çünkü doğru sayfada olduklarını bilmelerini sağlar.
 • Anahtar kelimeler ve varyantlarla dolu – organik olarak. Anahtar kelime yoğunluğu önemlidir, ancak aşırı doyurmayın. Hummingbird algoritması, Google’ın daha az anahtar kelime içeren bir sayfa konusunu anlamasını sağladı. En iyi içerik, eşanlamlılar ve uzun vadeli anahtar kelimeler dahil olmak üzere doğal dili kullanır.
 • Görüntü etiketleri için anahtar sözcüklerle paketlenmiştir. Görsel başlıklarına, alternatif metne ve başlıklara anahtar kelimeler ekleyin. Dilin, Google Görseller’deki kullanıcılar için açıklayıcı ve bilgilendirici olduğundan emin olun.
 • Site haritası aracılığıyla arama motorlarında kullanılabilir. Bir site haritası göndererek Google’ın web sitenizi dizine eklemesine yardımcı olun. Maksimum aranabilirlik için, web sitelerinizin hem XML hem de HTML versiyonunu oluşturmak için web yöneticisi araçlarını kullanın.
 • Kaliteli bir kullanıcı deneyimi (UX) ile entegre edilmiştir. Web tasarımı ve bilgi mimarisi, SEO sıralamasında bir faktördür. Ne de olsa kimse 1997’deki Netscape Navigator’a benzeyen bir siteyi ziyaret etmek istemez. En iyi SEO sıralamasını sağlamak için kullanımı ve gezinmesi kolay bir web sitesi oluşturun

4. Sayfa Dışı SEO ile Görünürlüğünüzü Artırın

Sayfa dışı SEO, anahtar kelime araştırmanızın ve içerik oluşturmanın boşa gitmemesini sağlayacaktır. Anahtar kelimeler ve içerik, web trafiği olmadan onları alakalı hale getirmek için işe yaramaz. Sayfa dışı SEO, içeriğinizi çeşitli “sayfa dışı” platformlara tanıtmayı içerir.
Kaynak
Bu, site trafiğinizi artırmanıza ve değerli geri bağlantılar elde etmenize yardımcı olacaktır. Google’ın 1 numaralı sıralama faktörünün geri bağlantılar olduğunu unutmayın. Bu güvenilir sitelerden biri size geri dönerse, ciddi bir SEO artışı elde edersiniz. İşte geri bağlantılarla SERP konumunuzu artırmanın, etki alanı otoritenizi (DA) geliştirmenin ve sayfa dışı SEO ile trafiği yönlendirmenin bazı yolları.
 • Sosyal medyada paylaşım paylaşın: Gönderileriniz ne kadar kapsamlı okunursa o kadar iyidir. Buffer gibi sosyal medya araçları bu süreci otomatikleştirmenize yardımcı olabilir.
 • Blogculara ulaşın: Alanınızdaki etkili bir blog yazarı size geri dönerse, rütbeniz yükselir. Bu aynı zamanda okuyucu tabanınızı da genişletecektir. İçerikleriyle etkileşime girerek ve ardından sizinkini onlara göndererek bu etkileyicilerle bir ilişki kurmayı hedefleyin.
 • Konuk gönderileri yazın: Konuk gönderileri, işletmenizi diğer sektör yayınları veya diğer işletmeler aracılığıyla tanıtmanıza olanak tanır. Makale altbilgisine sitenize bir bağlantı eklediğinizden emin olun. Konuk gönderilerini kabul eden blogları bulmak için GuestPostTracker’ı kullanın.
 • Quora’da yanıtları gönderin: 4,6 milyon kayıtlı kullanıcısı olan Quora, web trafiği için harika bir kaynak olabilir. Burada tanıtım dilinden kaçının ve alanınızdaki okuyuculara değerli yanıtlar verin. Sitenize ve profil biyografinize eşleşen bir blog gönderisinin bağlantısını ekleyin.
Quora ekran görüntüsü
Kaynak
 • Diğer bloglar hakkında yorum yapın: Blog etkileşimi söz konusu olduğunda, almadan önce verin. Nişinizdeki blog yorumları, diğer blog yazarlarıyla ilişkiler kurmanıza, hedeflenen site trafiğini artırmanıza ve sitenizin tekrar tekrar dizine eklenmesini sağlamanıza yardımcı olur.
 • Blog platformlarına katkıda bulunun : Medium, StumbleUpon, Indiblogger ve daha pek çoğu, en iyi içeriğinizi ilgili bir kitleye dağıtmak için harika yerlerdir.
 • Video içeriği oluşturun: İçeriğinizi Youtube’a çevirmek, günlük 3 milyar kullanıcıya erişmenizi sağlar. Google bugünlerde videoya öncelik veriyor, bu nedenle markanızla ilgili eğlenceli ve eğitici videolarla kitlenize ulaşın.

5. SEO Başarısı için Test Edin, Ölçün, Ayarlayın

SEO her zaman akış halindedir, bu nedenle SEO stratejinizin etkisini düzenli olarak değerlendirmelisiniz. Bu, web trafiğinizi, anahtar kelimelerin bireysel performansını ve arama motoru sıralamanızı analiz etmek anlamına gelir. Web trafiği, arama sıralaması veya dönüşüm hedeflerinize ayak uyduruyor musunuz? SEO stratejinizi uygulamadan önce temeli kullanın, ardından sonuçları her hafta kontrol edin. RankTrackr ve Moz gibi araçlar , site sıralamalarını konuma göre izlemenize, rakiplerinizi izlemenize ve SEO başarısı için grafik oluşturmanıza yardımcı olur.

Yeni Başlayanlar İçin SEO Stratejisi

SEO başarısı bir gecede elde edilemez. Etkili olması için, bir SEO stratejisi hem ilk yatırım hem de sürekli bir çaba gerektirir. Arama sıralamasında tırmanmak için sayfa içi ve sayfa dışı SEO öğelerinize zaman ayırın ve dikkat edin. Herhangi bir SEO güncellemesine hızlı bir şekilde katılın, konumunuzu zaman içinde takip edin ve stratejinizi geliştirmeye devam edin. Etkili olursa, izleyicilerinizle kazandığınız görünürlük çok karlı olacaktır.
Kaynak themanifest.com
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *