Web Tasarım Ajansı, Profesyonel ve Kurumsal Site Tasarımı

Buradasınız: Home HİZMETLERİMİZ SEO

SEO

Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin olmazsa olmazıdır. İnternet web sitenizin, kurumsal kimliğinizi yansıtan, görsel açıdan zengin, etkileyici olması yeterli değildir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), potansiyel müşterilerinizin sitenizi bulabilmesi ve bu site aracılığıyla da size ulaşabilmesi en az sitenizin tasarımı kadar hatta ondan daha önemli bir konudur. 

 

Türkiye'de internet arama motoru piyasasının %99'u Google, Bing, Yahoo, Yandex arasında paylaşılmaktadır. Bu arama motorları robotları sürekli yeni siteler bulur ve bunları veritabanlarına kaydederek indeksler ve her siteye belli bir kalite puanı verirler. Bu kalite puanı sitenizin internette arama sonuçlarında kaçıncı sıralarda çıkacağını belirler.

İşte arama motorları nezdinde sitenizin kalite puanının artırılması ve sıralamalarda üst sırada yeralması için web tasarımınızda arama motoru optimizasyonu (SEO - Search Engine Optimization) yapılmalıdır.

Arama motoru optimizasyonu web sitenizin tasarımıyla bütünleşik bir konudur. Tasarımınızla birlikte yapılmalıdır. Site içeriğinin oluşturulması, optimizasyonda önemli yer tutar. 

Arama motoru optimizasyonu yapan kişilere de SEO denir. Bir SEO'nun amacı sitenizi arama sonuçlarında ilk sayfada, hatta ilk sırada çıkarmaktır. Bir SEO, sitenizi iyileştirip, sitenizi arama sonuçlarında yüksek sıralarda çıkarabileceği gibi, sitenizin bir daha arama sonuçlarında görünmeyecek hale de getirebilir. Çok büyük zararlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle manipülasyon yaparak, ilgisiz yerlerden linkler satın alarak, sürekli arama motorlarına spam bilgi göndererek, alan adınızı spam postalarda kullanarak yapılan arama sonucu sıralama yükseltme çabaları, çok kısa bir süre için sonuç verse bile spam algılanmasına sebep olacak ve çok hızlı bir  son sıralara gerileyecektir. Arama sonçularında gözükmeyecektir. Bu, imajınız ve iş potansiyelinizde büyük kayıplara neden olur.

Bu nedenle web tasarımınızın kaliteli bir içerikle oluşturulması için doğru bir ajansla çalışmalısınız. Aso Ajans, 15 yıllın internet deneyimiyle tasarımını yaptığı web sitelerine, Google, Yahoo, Bing ve Yandex arama motoru kiriterlerini en üst düzeyde uygulamaktadır.

Bizler sitenizi oluşturuken şunlara dikkat ederiz.

 • Sayfalarınızda özellikle anasayfanızda yüksek kaliteli içerik sunarız. Ziyaretçilerinize aradıkları bilgiyi ilk sayfadan veririz. Bu ziyaretçileriniz diğer sayfalarınızın gezinmesine de yardımcı olur. Bizler sitenizi oluştururken yararlı bilgileri ön plana çıkarmaya gayret ederiz. Bilgilerinizi anlaşılır bir biçimde sunarız. Kullanıcıların aradıkları kelimeleri ilgili sayfalara ekleriz.
 • Kaliteli ve özgün bir içerik, başka sitelerin sizin sitenize bağlantı vermesini sağlar. Bu doğal link yöntemi sitenizi arama motorları nezdinden değerli kılar. Bu, link satın almakla aynı şey değildir. Arama motorları algoritmaları doğal ve doğal olmayan bağlantıyı birbirinden ayırt edebilir. 
 • Sitenizdeki bağlantı yapısı arama motorları açısından önemlidir. Arama motorlarının her sayfanıza ulaşabileceği statik bir metin bağlantıları kullanırız.
 • Sayfalardaki oluştururken kullanıcıların sitenizin bulmak için arama motorlarına gireceği kelimeleri özenle seçer ve bunları sayfalarınızdaki cümle yapısında kullanırız. Sitenizin, aranılan kelimeleri içeriğinde barındırması önemlidir.
 • Önemli isimler bağlantılar için fotoğraf yerine metin kullanırız.  Çünkü arama motorları fotoğraflarda yeralan metinleri okumazlar. Çalışmayan hiç bir bağlantı tasarımlarımızda var olamaz.
 • Fotoğraflar için tanım ve acıklama özelliklerini kullanır. Görsellerinizin de arama sonuclarında çıkmasını sağlarız. 
 • Tüm başlık, url yapısı, kelimeler, sayfa açıklamalarını düzgün eksiksiz gireriz.
 • Site haritanızı çıkarır ve bu haritayı arama motorlarına sunarız. Google analystic, sitenizin verimliliğini takip etmenizi sağlar.

ve buna benzer daha onlarca tasarımsal, içeriksel ve teknik optimizayon kuralını uygular  sitenizin kalite puanını artırırız.

Sayfalarınız gereksiz anahtar kelimelerle doldurmayız. Sadece arama motoru örümceklerine yönelik sayfalar, sitenizde puan kaybına neden olur. Arama motorlarını aldatıcı her bilgi, eksi puan olarak size döner.

Hazırladığımız web sitelerinize ayrıca arama motoru optimizasyon hizmeti satın almak zorunda kalmazsınız. Çünkü bizler içeriği tam, optimizasyonu yapılmış siteler oluşturuz.

Bazı SEO'lar arama sonuçlarında ilk sayfa garantisi verebilir. Bu tamamen aldatmacadır. Unutmayınız ki hiç bir firma, Google'ın kendisi dahil arama sonuçları garantisi veremez. (Google'ın kendi tarayıcısı Chrome sitesini bir dönem arama sonuçlarından düşürdüğünü biliyoruz.) Arama sonuçların tamamen matematiksel algoritmalara dayanan formüllerle elde edilir. Ve bu formüller arama motoru uzmanları tarafından sürekli geliştirilmekte ve çoğu gizli tutulmaktadır. Bu tür aldatıcı hizmetler size yarardan çok zarar getirir. Alan adınızın dizinlerden silinmesine ve bir daha giremeyecek şekilde yasaklanmalarına neden olabilir.

ASO Ajans için SEO Kalite Yönergeleri

 • Sayfalarınızı öncelikle ziyaretçileriniz için hazırlarız. 
 • Ziyaretçilerizini aldatıcı bilgileri sitenizde barındırmayız
 • Arama sonuçlarındaki yerinizi iyileştirmek için yapılan hileleri asla yapmayız. Arama motorlarının, aldatıcı hileleri çok çabuk farkettiği biliriz.
 • Sizinle aynı içi yapan rakip firmanın da iyi bir optimizasyon yaptığını biliriz. Bu nedenle asla "Google ilk sayfa" gibi terimler kullanmaz ve sizleri yanıltmayız.
 • Web sitenizin, benzersiz, özgün, kaliteli, anlaşılır bir içerikle oluşturulmasına gayret eder ve diğer sitelere göre daha fazla dikkat çekmesini sağlarız.

 

 


Etiketler: Arama motoru optimizasyonu, google ilk sayfa, adwords reklam, search engine optimization, SEO yandex yahoo bing arama sonucu yükseltme

 

aso ajans contact

Bize email gönderin ya da bizi arayın (0212) 222 3801 (Pbx)